Ecos Potolok

Яка ж ціна 1 м2 натяжної стелі з установкою в Києві та області?

З досвіду нашої багаторічної роботи ми знаємо, що це питання обов’язково задає будь-який клієнт. Відповісти на нього однозначно не можна. Наприклад, 20 м2 натяжної стелі в Києві з одного й того ж полотна в різних приміщеннях не обов’язково будуть коштувати однаково. У цій статті ми розглянемо, які фактори впливають на вартість.

Знаючи їх, ви можете зорієнтуватися, розуміючи, де можна зменшити витрати, а де економити не варто.

Ціна 1 м2 натяжної стелі з монтажем складається з таких величин:

Вартість полотна натяжної стелі

У загальній ціні робіт ця складова займає не менше 70%. Тобто це основний фактор, що визначає, у скільки вам обійдеться майбутня розкіш над головою. Ціна полотен для натяжних стель варіюється в досить широких межах, починаючи від 100 грн/м2 і закінчуючи близько 1000 грн/м2 (наприклад, приблизно стільки коштує напівпрозоре тканинне полотно брендів Clipso або Descor).

На ціну полотна впливають кілька факторів:

  1. Тип полотна – плівкове (ПВХ плівка) або тканинне.
  2. Фактура полотна – глянцева, матова, сатинова.
  3. Наявність різних декоративних елементів – іскра, золото, нитки, срібло тощо.
  4. Наявність фотодруку.
  5. Наявність спеціальних властивостей – антимікробне полотно, брудовідштовхувальне, напівпрозоре, акустичне тощо.
  6. Бренд.

Тип полотна

Полотна діляться на два великих типи – плівкові та тканинні.

Плівкові полотна

Найбільш доступні за ціною плівкові полотна. Їх вартість може в 3-4 і більше разів бути меншою, ніж у тканинних варіантів. Виготовляються вони з ПВХ плівки товщиною 0,15-0,2 мм.

Незважаючи на бюджетний варіант, плівкові натяжні стелі мають масу переваг:

  1. Абсолютна герметичність. Навіть найбюджетніша плівкова натяжна стеля врятує вашу квартиру від затоплення зверху (за умови, що вона правильно встановлена).
  2. Водостійкість.
  3. Простота догляду.
  4. Великий вибір кольорів і відтінків – більше 250, а також фактур – сатинової, матової, глянцевої.

До недоліків цього варіанту належать:

  1. Легкість пошкодження гострими предметами.
  2. Висока крихкість при негативних температурах.

Тканинні полотна

Тканинні полотна вважаються елітарним видом покриття. Виготовляються вони з поліестерових ниток, які течуть у полотна (так що це, як і у випадку з плівкою, на 100% штучний матеріал).

До переваг цього варіанту належать:

  1. Елітний зовнішній вигляд. Щоб зрозуміти, чим за зовнішнім виглядом відрізняється тканина від плівки, це потрібно просто бачити. Відмінність приблизно така ж, як відрізняється оригінал Мони Лізи від її глянцевого кольорового постера. І малюнки на полотнах виглядають більш виразно, як справжні картини.
  2. Висока механічна міцність. Тканину, на відміну від плівки, так просто не проколеш. Тому тканинні натяжні стелі служать приблизно в 2 рази довше плівкових, близько 30-35 років.
  3. Морозостійкість. Тканина зберігає свою міцність до мінус 400С. Тож для приміщень, де можливі негативні температури (наприклад, неопалювані дачі), тканинне полотно – єдиний варіант для натяжної стелі.
  4. Мікроперфорація. Завдяки мікроскопічним отворам у тканині таке полотно «дихає» і забезпечує природну вентиляцію. Дуже важлива якість для приміщень з великим скупченням людей – торгові зали, нічні клуби тощо.
  5. Холодний монтаж. Про це ми поговоримо нижче, тут лише зауважимо, що для установки тканинної натяжної стелі не потрібно її нагрівати будівельним феном або тепловою пушкою.

Бренди Натяжних Стель

Бренд виробника має суттєвий вплив на ціну 1 м2 натяжної стелі. Найдорожчими є французькі бренди – Clipso, Barrisol, Joli Ciel, ALKOR DRAKA.

Далі йдуть німецькі (Descor, Renolit, Decomat, Lacfolie, DeLux) та італійські (Cerutti та Malpensa) бренди. Потім англійські, бельгійські тощо. Слід розуміти, що наведена градація досить умовна. І в ряді випадків, наприклад, італійське полотно Cerutti може коштувати дорожче за німецьке чи французьке.

Найбільш доступними за ціною є українські, російські та китайські стелі. Кілька слів про китайську продукцію. На ринку існує велика кількість брендів. Але не всі з них пропонують якісну та безпечну продукцію (таку, що не виділяє в атмосферу шкідливих речовин). Стабільною якістю вирізняються китайські бренди MSD, Neptun, Gline.

Купуючи недорогі китайські полотна, ви повинні чітко усвідомлювати, що низька ціна досягається не лише завдяки дешевій робочій силі, але й погіршенням, у порівнянні з європейською продукцією, технічних характеристик. Товщина полотна складає 0,13 мм (у європейських брендів мінімум 0,15 мм), у великій кількості присутні летючі речовини. Тому після установки перший час такі стелі пахнуть хімією. А якщо ви натрапили на відверто неякісну продукцію, спокусившись дуже низькою ціною, то пахнути (точніше, смердіти) буде постійно. Тому, якщо вирішили встановлювати китайську натяжну стелю, найкраще замовляти її у компанії, яка вже багато років працює на цьому ринку, наприклад, як Ecos Potolok.

Фактура полотна

Тканеві полотна бувають лише матовими. Плівкові ж різновиди можуть бути матовими, сатиновими та глянцевими. Найбільш доступні матові плівки, сатинові та глянцеві коштують дорожче. Це пояснюється більш складною технологією виробництва останніх. Наприклад, глянець має дзеркальну поверхню, і при виробництві такої плівки вводиться додаткова технологічна операція для надання поверхні високої світловідбивної здатності. Те ж саме можна сказати про сатинову натяжну стелю, яка має рельєфну поверхню, що нагадує сатин.

Фотопечать

Наявність малюнка на натяжній стелі значно підвищує її привабливість і робить її ексклюзивною (навряд чи, враховуючи кількість варіантів малюнка, ви знайдете в своєму оточенні людей, які мають натяжну стелю з таким же малюнком). Але малюнок значно підвищує ціну 1 м2 натяжної стелі. Його вартість складає від 15 $/м2. Конкретна вартість залежить від таких факторів:

  • розміру малюнка;
  • кількості використаних у ньому кольорів (колірності);
  • типу фотопечі – ексольвентна, ультрафіолетова, латексна.

Вартість фотопечі зростає при створенні 3D малюнків, які можуть бути отримані двома способами:

  • Створенням малюнків, що імітують об'єм за допомогою малювання предмета в перспективі, показу його «тіні» тощо.
  • Створенням об'єму шляхом розташування окремих частин малюнка на різних рівнях натяжної стелі. При цьому нижнє полотно робиться прозорим. У цьому випадку вартість такої фотопечі значно зростає (адже потрібно встановити, по суті, два натяжні полотна). Докладніше про багаторівневі натяжні конструкції ми розповімо нижче.

Найбільш доступна за ціною та, до того ж, найбільш довговічна – це ексольвентна печать. Але фарби, що використовуються в ній, досить токсичні. Тому для житлових приміщень використовувати її не рекомендується. Крім того, така печать не підходить для полотен з темними тонами.

Найкраще для житлових приміщень підходять ультрафіолетова та латексна печать. Найбільш якісний малюнок отримується при латексній печаті, але й вартість його найбільш висока.

Висока вартість будь-якої фотопечі пояснюється тим, що її роблять індивідуально, безпосередньо перед установкою, а не масово при випуску самого полотна.

Наявність різних декоруючих елементів

Полотна з ефектом «металик», з намальованими сріблястими або золотими нитками, хмарами тощо коштують приблизно на 10-15% дорожче звичайних полотен. Різниця в ціні невелика, зате вигляд стає значно багатшим.

Окремо потрібно згадати про натяжну стелю «Зоряне небо», при якій імітується нічне небо над головою. Такий ефект може бути досягнутий різними способами:

  • створенням блискіток, що імітують зірки;
  • установкою за натяжним полотном цілого комплексу, що складається зі світлогенератора та оптоволокон, через які світло виводиться на полотно.

В останньому випадку вартість стелі з зрозумілих причин значно зростає. Але ще більше зростає ефект від неї. По-перше, імітація зоряного неба виходить значно реалістичнішою. По-друге, з’являється можливість створювати додаткові ефекти – зорепад, проліт комети тощо.

Наявність спеціальних властивостей

Під спеціальними властивостями маються на увазі якості, які зазвичай не притаманні натяжним стелям. Наприклад, бактерицидні полотна, які просочують антибактеріальними розчинами. Завдяки їм на поверхні не утворюється пліснява та грибок. Такі стелі зазвичай встановлюють у медичних закладах. Але вони також рекомендовані в приміщеннях з підвищеною вологістю, де є ризик утворення плісняви.

Популярні акустичні натяжні стелі, які чудово поглинають звук. Їми доцільно оснащувати нічні клуби, ресторани та подібні заклади, що генерують гучний звук, а також кімнати, де встановлено домашній кінотеатр.

Вартість натяжних полотен зі спеціальними властивостями залежить від конкретних характеристик. Наприклад, бактерицидні стелі Clipso Hospital коштують приблизно на 5$/м2 дорожче стель стандартної серії.

Вартість монтажу – фактори, що впливають на ціну

Вартість монтажу залежить від наступних факторів:

  1. Спосіб кріплення полотна до стін.
  2. Площі полотна.
  3. Геометрії стелі приміщення.
  4. Конструкції стелі.

Розглянемо ці фактори детальніше.

Способи кріплення ПВХ полотен

Для пленкових полотен існує два принципово різних способи кріплення:

Щоб зрозуміти різницю між ними (а, отже, і переваги одного над іншим), коротко розповімо, в чому їх суть.

Штапиковий метод монтажу плівкової натяжної стелі

Суть такого кріплення полягає в тому, що край полотна (яке попередньо розігрівають за допомогою будівельного фена або теплової гармати) заводять у спеціальний паз багета, натягують, а потім фіксують у цьому положенні за допомогою штапика або клина. Увесь матеріал, що виступає за штапик (багет), просто відрізають. Паз багета, через який заводять полотно, досить широкий, оскільки потім у нього необхідно вставити штапик (клин) після фіксації, закривається спеціальною декоративною планкою. Після охолодження полотно прагне стиснутися до центру, але оскільки воно по периметру закріплене до стіни, ще більше розтягується, набуваючи ідеально рівного вигляду. Але не завжди. Ось ми і підійшли до недоліків штапикового способу кріплення.

Як видно з опису, при ньому велика роль людського фактора. Адже, по суті, попереднє натягування (перед тим, як полотно буде зафіксовано штапиком) ніяк не контролюється. І в одному місці полотно можна натягнути сильніше, в іншому – слабше. Як результат – через нерівномірне натягання можуть утворитися складки. Або, якщо полотно має малюнок або зварний шов, відбудеться їх викривлення. Згодьтеся, неприємно дивитися, наприклад, на березки, стовбури яких мають зигзагоподібний вигляд.

Другий недолік і теж дуже суттєвий – неможливість повторної установки полотна. Уявіть, вам необхідно з якоїсь причини його зняти (щоб прокласти проводку, наприклад). Зняти ви його зможете, але ось встановити повторно у вас навряд чи вийде. Адже все зайве ви вже обрізали!

Гарпунний метод монтажу плівкової натяжної стелі

При цьому способі до полотна по периметру приварюється спеціальна кайма, зовнішній край якої має вигляд гачка, за формою нагадує гарпун. Полотно розігрівають, і цей гарпун через щілину в багеті заводять всередину його і зачіпляють за спеціальний виступ. Далі, при охолодженні, полотно, як і при штапиковому методі, натягується ще сильніше.

Як видно з опису, у цьому випадку нічого не відрізається, але викроїти полотно під конкретне приміщення необхідно дуже точно (точність до 1 мм). Адже якщо ви зробили розмір менше необхідного, гарпун просто не дотягнеться до зацепа. Якщо зробили більше – не буде забезпечено необхідне натягування, і полотно провисне. Тому розрахунок необхідних розмірів під конкретне приміщення виконується на комп'ютері за допомогою спеціального програмного забезпечення, а сам крій виконується на спеціальному обладнанні. Тобто об'єктивно гарпунний метод монтажу складніший, а отже, дорожчий.

Але зате він має вагомі плюси, які переважають цей мінус:

  1. Виключено людський фактор. Все розраховує комп'ютер. Полотно неможливо не перетягнути, не недотягнути.
  2. Кількість установок-зняттів-установок полотна не обмежена. Адже нічого не відрізається.

Нашу пораду. Якщо ви встановлюєте плівкову натяжну стелю, потрібно, щоб її монтаж проводився гарпунним методом. Також, якщо якась компанія рекламує, що у неї недорога установка, поцікавтеся, яким способом вона це робить. Якщо штапиковим, то він і повинен бути недорогим (приблизно на 25% дешевше гарпунного способу).

Способи кріплення тканинних натяжних стель

У цьому випадку ви не можете вибрати спосіб монтажу. Полотна Clipso встановлюються за допомогою багетів, які мають спеціальні кліпси (прищіпки), полотна Cerutti – за допомогою оригінальної шнурової технології тощо.

Площа полотна

Тут все просто. Чим більша площа, а отже, більші габарити полотна, тим більше потрібно багета, шурупів і тим більш трудомістка робота.

Слід додати, що є ще один фактор ціни монтажу, що залежить від площі приміщення, точніше, від його ширини. Справа в тому, що будь-яке натяжне полотно має певну ширину. Наприклад, у тканинних полотен максимальний поперечний розмір 5-5,2 м. У плівкових китайських полотен – 5,1 м, у європейських – до 3,2 м. А якщо ширина приміщення більша? Що робити?

Плівкові полотна в цьому випадку зварюють. Звісно, це збільшує ціну монтажу, але незначно, приблизно на 10-15%. До речі, можливість зварювання є однією з переваг таких стель. Тканина такою здатністю не володіє. Для крупногабаритних приміщень (понад 5-5,2 м), в яких хочуть встановити тканинні натяжні полотна, на стелі потрібно створення проміжних опор. У цьому випадку вартість монтажу різко зростає (мінімум на 30-40%).

Залежність ціни від геометрії стелі

Часто можна в Інтернеті та в паперових ЗМІ прочитати рекламне оголошення якоїсь фірми, що займається установкою натяжних стель, що ціна такої конструкції для кімнати площею, наприклад, 15 м2 складає всього 2780 грн. Вам, як клієнту, слід розуміти наступне. Дуже часто така ціна досягається за рахунок:

  • використання найбільш дешевих плінкових китайських натяжних полотен;
  • виконання найбільш дешевої штапикової установки;
  • ціна наведена для стандартної прямокутної кімнати з одним стояком та однією люстрою на стелі.

Два перших положення (види натяжних полотен і види їх монтажу) ми вже розглянули вище. Тепер розглянемо, як на ціну впливає геометрія стелі.

Як вже було сказано вище, за стандарт або, якщо хочете, за точку відліку взято стандартне прямокутне приміщення з одним стояком і однією люстрою. Будь-яке відхилення від цього стандарту збільшує вартість установки:

  • наявність додаткових стояків;
  • додаткові кути в кімнаті;
  • криволінійний ділянка;
  • додаткові світильники;
  • наявність кондиціонера;
  • наявність вентиляційної витяжки;
  • прокладка проводки по стелі;
  • прокладка повітроводів системи вентиляції та кондиціонування по стелі.

В цілому, за досвідом компанії Ecos Potolok, можемо сказати, що вищезазначені фактори збільшують вартість установки натяжної стелі не більш ніж на 15-20% або в абсолютному обчисленні не більше, ніж на кілька тисяч гривень. Погодьтеся, що це не та сума, через яку варто відмовлятися від такої краси у себе над головою.

Вплив конструкції натяжної стелі на його ціну

Натяжна стеля не обов'язково повинна складатися з одного полотна. Сучасні технології дозволяють створювати конструкції, які включають кілька полотен – різних кольорів, фактури, матеріалу, та до того ж розташованих на різних рівнях. Все це, безумовно, збільшує вартість натяжної стелі за рахунок:

  1. Збільшення загальної трудомісткості робіт – необхідно закріпити більше полотен, зробити та встановити гіпсокартонні вставки між рівнями, додаткові світильники.
  2. Збільшення загальної кількості матеріалів, що використовуються в такій натяжній стелі – самого натяжного полотна, багетів, шурупів, гіпсокартону, світильників.
  3. Розробки дизайн-проєкту. Такі складні багаторівневі конструкції створюються за допомогою спеціальних дизайнерських комп'ютерних програм.

В заключенні цього пункту додамо, що багаторівнева конструкція найповніше використовує потенціал натяжної стелі. І витрати на неї з лишком окупляться тією красою, яка буде створена. Скажемо так – на 10 гривень додаткових витрат ви отримаєте додаткової краси на 100 грн. Додаткові витрати швидко забудуться, а краса залишиться з вами мінімум на 15-20 років.

Залежність ціни натяжної стелі від прибутку компанії, яка його встановлює

Будь-яка компанія працює задля прибутку. Але можуть бути два підходи для його отримання:

  1. Старатися отримати максимальний прибуток від кожного замовлення.
  2. Отримувати прибуток від обсягу замовлень, знизивши вартість кожного з них.

Компанія Ecos Potolok дотримується другого шляху, пропонуючи клієнтам дуже вигідні ціни та, тим самим, забезпечуючи собі великий обсяг замовлень.

КОНТАКТИ:

ЧЕКАЄМО НА ВАШІ ЗАЯВКИ:


    all_icons_04

    ТЕЛЕФОН: